בלוג אסתטיקה E

הכל על הסרת שיער בלייזר

הכל על הסרת שיער בלייזר

הכל על הסרת שיער בלייזר

 

רבים מאיתנו, גם גברים וגם נשים, סובלים משיער מיותר ולא אסטתי הצומח לו באזורים שונים בגוף. ישנם אנשים שזה לא מפריע להם, אך ישנם גם כאלו שמרגישים מאוד לא בנוח. וכשאנו אומרים ״מרגישים לא בנוח״ זה יכול להגיע למצבים קיצוניים של פגיעה בביטחון העצמי. שיער מיותר אינו נחשב לבעיה, אך ספרו את זה למי שמתבייש ללכת בקיץ לים. אם אתם חווים תחושות אלו בחייכם אז בוודאי התעניינתם בהסרת שיער. אני לא מדבר על השיטות הביתיות העושות שימוש בשעווה חמה, גילוח או שיטות שונות; אנו מדברים על הסרת שיער בלייזר – הסרת שיער לצמיתות. אך כיצד מתבצעת הסרת שיער בלייזר והאם זה באמת עובד? על שאלות אלו ואחרות ננסה לענות במאמר זה.

 

מהי הסרת שיער בלייזר וכיצד היא מתבצעת

 

ראשית כל בואו נסביר מהי הסרת שיער בלייזר; ובכן, שיטה זו עושה שימוש בפולסים של אור על מנת להמית את שורש השערה. ללייזר ישנה תכונה מיוחדת, הוא משפיע בצורה שונה על השיער ועל העור. הלייזר פוגע בפיגמנט הכהה יותר, במקרה זה השערה וממית אותה מבלי לפגוע בעור. הלייזר חודר דרך העור וכאשר הוא נתקל באזור כהה, שורשי השערה, הוא הופך לאנרגיית חום השורפת את שורש השערה. המסקנה הנובעת שהמצב האידאלי לטיפולי הסרת שיער בלייזר או עור בהיר ושערות כהות. הדבר באמת היה נכון בעבר, אך היום בעקבות התפתחות טכנולוגיית הלייזר ויישומיה בתחום האסתטיקה כבר נמצא הפתרון לבעיה זו; היום גם בעלי עור כהה יכולים ליהנות מטיפולי הסרת שיער מוצלחים.

 

הסרת שיער בלייזר מתבצעת באמצעות סדרת טיפולים, הדבר שונה מאוד ממטופל למטופל בהתאם לכמות השיערות ותכונותיהן ובהתאם לדרישות הטיפול; ישנם אנשים המתעניינים בהסרת שיער מוחלטת הדורשת טיפולים חוזרים, אחרים מעוניינים רק בדילול ויכולים להסתפק בתוצאות חלקיות וכמות קטנה של טיפולים. מסיבה זו ישנם אנשים אשר עבורם מספיקים 5 טיפולים, עבר אחרים יותר מפי שתיים. חשוב לציין שגם השינויים ההורמונליים של הגוף משפיעים על מספר הטיפולים הדרושים.

 

טכנולוגיית הליזר היום היא מאוד מתקדמת וטיפולי הסרת שיער בלייזר נחשבים לבטוחים, כמובן בהנחה שהם נעשים על ידי אדם מוסמך בצורה אחראית. זוהי בעצם הסיבה מדוע טיפולי הסרת שיער בלייזר נעשים על ידי רופא או מטפל בהשגחת רופא. חשוב לאבחן היטב את המטופל על מנת להתאים את עצמת הטיפול לסוג העור והשיער.

 

ישנן שיטת נוספות מלבד הלייזר, הראשונה והפשוטה ביותר היא גילוח השערות. גילוח מטפל רק בחלק החיצוני של השערה, זה המבצבץ בעור. גילוח אינו משמיד את שורש השערה והיא צומחת בחזרה באופן מיידי. גם טיפולי שעווה חמה אשר ממש עוקרים את השערה מהשורש עדיין אינם משמידים את השורש ולאחר כשבועיים שלושה השערות חוזרות לצמוח. אפילציה היא עוד שיטה להסרת שיער ולהבדיל משעווה או גילוח, שיטה זו מבטיחה הסרת שיער לצמיתות. היא עושה זאת באמצעות הלחמת נימי הדם ועלי ידי כך המתת שורש השערה.

 

מהי התקופה הטובה ביותר לעשות הסרת שיער בלייזר?

 

עבור רובנו השיער המיותר מציק בעיקר בקיץ כאשר אנו אוהבים ללכת עם גופיות חשופות או בגדי ים בחוף הים או הברכה. זוהי התקופה שבה הנושא הכי מציק לנו ואנו מייחלים להסרת השיערות. אך האמת שהתקופה המועדפת לעשות טיפולי הסרת שיער היא דווקא בחורף. הסרת שיער בלייזר דורשת מספר טיפולים הנמשכים תקופה של כמה חודשים ולכן מוטב להתחיל אותה בחורף על מנת להגיע לקיץ חלקים. גם נושא הפיגמנטציה משחק כאן תפקיד חשוב; בחורף לרובנו יש עור בהיר יותר מאשר בקיץ מכיוון שאנו נחשפים פחות לקרני השמש. עור בהיר יותר יכול לסייע לאפקטיביות של טיפולי הלייזר.

הסרת שיער בלייזר – האם זה באמת עובד?

 

לא אחת אנו שומעים על תביעות כנגד מכוני הסרת שיער בטענה לטיפולים כושלים והבטחות שווא. השאלה האם טיפולי שיער בלייזר אכן עובדים היא בהחלט במקום. אם טיפולי הסרת שיער בלייזר עובדים מדוע ישנם מטופלים מאוכזבים? הסיבה לכך היא הציפיות הגבוהות ולצערנו בהחלט ישנם מכוני הסרת שיער המבטיחים הסרה לצמיתות של 100% מהשערות. טיפולי הסרת שיער בלייזר הם הטיפולים הכי אפקטיביים שיש, אך הציפייה להסרה מוחלטת של השערות במאת האחוזים מבלי שיחזרו לעולם היא בהחלט מוגזמת. אחוזי ההצלחה של הטיפולים הם גבוהים מאוד, אך למרות את  הצורה הנכונה לכנות את הטיפולים היא טיפולים לדילול שיער ולא הסרה במאת האחוזים. שינויים הורמונליים בגוף עלולים לגרום לשערות לצמוח שוב לאחר תקופה מסויימת, אך הסרת שיער בלייזר יכולה להעניק לכם שנים ללא שערות והיא נחשבת הסרת שיער לצמיתות. שום טיפול אחר אינו יכול להשיג את התוצאות של הסרת שיער בלייזר. טיפולי אפילציה יכולים להשיג תוצאות טובות אך הם מתאימים לאזורים קטנים ולא שטחים נרחבים כמו שנדרש במקרים של הסרת שיער בגב, בחזה או בכתפיים. ישנם אנשים המשתמשים באפילציה על מנת לשפר את התוצאות אשר הושגו בעזרת הלייזר. צמיחה מחודשת של השערות עלולה להתרחש בהתאם לשינויים הורמונליים, דבר המשתנה מאוד מאדם לאדם. צמיחה מחודשת של השיער, אין פירושה שיש לחזור על הטיפול, ניתן להסתפק בטיפול משמר כל שנה ואין צורך בסדרת טיפולים.

 

הסרת שיער בלייזר מתאימה לנשים וגברים כאחד וניתן לבצע כמעט לכל אזורי הגוף. נשים בדרך כלל מתעניינות בטיפולי לייזר להסרת שיער בפנים, קו הביקיני, ידיים ורגליים. בעבר הסרת שיער באזור הפנים נחשבה לבעייתית אך היום ישנם גם טיפולים מיוחדים להסרת שיער בפנים. גברים לעומת זאת,  בדרך כלל מתעניינים בהסרת שיער בחזה, בטן, גב והכתפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.