הסרת הכתמים המהירה ביותר

הסרת הכתמים המהירה ביותר

הסרת הכתמים המהירה ביותר

במהלך הזמן עלולים להופיע כתמים שונים על עורנו, כתמים הפוגעים במראה הצעיר והחלק שלנו. אנשים רבים מחפשים אחר שיטות להעלמת כתמי העור, על מנת להחזיר לעצמם את המראה הבריא והיפה של העור. ישנם סוגים שונים של כתמי עור הנגרמים בנסיבות שונות, חלקם שטחיים וקלים להסרה, אחרים דורשים טיפולים קצת יותר מעמיקים. ישנם טיפולים שונים להסרת כתמים, חלקם טיפולים ביתיים המביאים לתוצאות לאחר כמה חודשים ובדרך כלל מביאים תוצאות לאחר כמה חודשים, אחרים נעשים במרפאות אסתטיות או אצל רופאי עור ומביאים להסרת כתמים מהירה.

 

מה גורם לכתמי עור?

ישנם סוגים שונים של כתמי עור, חלקם נובעים מתורשה, אחרים מתנאים סביבתיים וחלק קשורים לגיל ולפעילות הורמונלית. נמשים וכתמי נמש נחשבים לכתמי עור קלים להסרה מכיוון שמקורם הוא בהצטברות פיגמנט בשכבות העליונות של העור. כתמים אחרים המופיעים בשכבות התחתונות של העור הם יותר קשים להסרה.

 

שיטות מהירות להסרת כתמים בעור

הסרת כתמים באמצעות חנקן נוזלי – חנקן נוזלי הוא בעצם גז דחוס בטמפרטורה של מינוס 180 מעלות. חומר זה מקפיא כל דבר ויש לו שימושים רבים בתחום הרפואה. רופאי העור גם כן מרבים לעשות שימוש בחנקן נוזלי באמצעותו הם מסירים כתמי עור ושאר נגעים אשר עלולים להופיע על העור. החנקן הנוזלי בעצם מקפיא את השכבה העליונה של האפידרמיס, דבר אשר גורם להתקלפותה לאחר כמה ימים ולחידוש רקמות טבעי של הגוף. במידה והכתמים נמצאים בשכבות העמוקות של העור, טיפול זה אינו מתאים. כך ניתן להסיר כתמים במהירות. החיסרון של השיטה הוא שהיא מתאימה לטיפולים נקודתיים בלבד. כמו כן היא אינה מומלצת לבעלי עור כהה, היא עלולה לגרום לכתמי פיגמנטציה על העור. טיפול זה נעשה על ידי רופאי עור ולא ניתן לקבל אותו במרפאות קוסמטיות.

טיפולי פילינג – טיפולי פילינג גם כן יכולים להביא תוצאות טובות כאשר רוצים לבצע הסרת כתמים מהירה. ישנם סוגים שונים של טיפולי פילינג, החל ממוצרים המיועדים שלימוש ביתי ועד טיפולים כימיים כבדים או טיפולי לייזר. בהתאם לסוגי החומרים הכימיים בהם משתמשים ניתן לשלוט על רמת הפילינג ולהעניק טיפול לכתמים שטחיים על האפידרמיס אך גם טיפולים עמוקים יותר בשכבות התחתונות של העור. באופן דומה ניתן גם בעזרת לייזר לטפל בשכבות עור בעומקים שונים. בעזרת טיפולי פילינג ניתן להסיר כמעט את כל סוגי הכתמים למעט כתמי לידה. התוצאות מופיעות לאחר מספר ימים עד שבועיים, והתחדשות שברמת גן מציע טיפולים כאלו. תלוי בסוג הטיפול וסוג הכתמים. חלקם של הטיפולים, כמו פילינג עמוק בלייזר, משאירים את העור רגיש ומגורה לאורך זמן ואפילו יכולות לעורר את וירוס ההרפס למי שיש. כמו כן טיפולי פילינג כימי עלולים להיות בעייתיים לבעלי עור כהה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.